در پاسخ به در درخواست ر. آرش کمانگر ! منصور نجفی

با سلام و عرض ارادت به رفقای ک.ت.ت ! 29 دسامبر 2008
در پاسخ به در درخواست ر. آرش کمانگر مطالب ذیل به نظرم رسید :
1 – خبرگزاری فرانسه تعداد کشته ها و زخمی های شنبه و یکشنبه ( 27 و 28 دسامبر) حمله هوائی اسرائبل به نوار غزه را روز شنبه 27 دسامبر 270 نفر کشته و 700 نفر زخمی ودر حملات یکشنبه 230 نفر کشته و 800 زخمی ، اعلام نموده است. اگر مایل نیستید که این آمار را ارائه دهید، لااقل میشود به اینصورت نوشت :
در این حملات صدها نفرکشته و چند هزار نفر مجروح شده اند.
2 – در حالی که هم حکومت خودگردان محمود عباس، هم دولت اسرائیل، هم دول ارتجاعی عرب و هم قدرت های امپریالیستی، در مقابل هر نوع تشکل یابی مستقل و ترقیخواهانه مردم فلسطین خرابکاری مینمایند و سّد ایجاد نموده اند، برای سازمان حماس (که خود نیز بدیلی انحصار طلب است ) فرجه ای ایجاد شده است که با توسل به سازماندهی کمک های غدائی، درمانی و … در میان مردم ستم دیده فلسطینی برای خود جایگاهی در خور توجه بوجود بیاورد. نباید فراموش کرد که سازمان حماس امروز با توسل به این موقعیت، بعنوان خط اول مبارزه سازمان داده شدۀ فلسطینی ها با ارتش خونریز اسرائیل، عمل مینماید. امری که از جانب اکثریت فلسطینی ها نیز چنین درک شده است. اگر هراس ارتش اسرائیل از سازماندهی سازمان حماس در نوار غزه نبود، مطمئناً تا بحال تمامی نوار غزه با تهاجم نیروهای زمینی ارتش اسرائیل، به دریائی از خون تبدیل شده بود. و خاورمیانه عربی احتمالاً تا کنون به سرزمین آرام شده و مورد دلخواه ارتجاع محلی و امپریالیسم تبدیل شده بود.
البته این همه ما را از ماهیت ارتجاعی سازمان حماس غافل نمیکند. اما، اخطار ( هشدار! ) به مردم فلسطین در بحبوحۀ بمباران های هوائی ارتش اسرائیل، که خود را از شر سازمان حماس آزاد کنید تا به آزادی برسید، خواسته و ناخواسته » هم پهلو شدن» با اخطارهای الهود هلمر، به مردم غزه است. که مسلماً خواست هیچکدام از ما نیست.
در گرما گرم مبارزه ای جانکاه، نمیتوان با دستکش های سفید به میدان آمد و انتظار داشت که مردم ستم دیده ای که جنایات رژیم نژادپرست تل آویو را با پوست و گوشت خویش احساس مینمایند، ما را پشتیبان خود، در زیر بمباران های ارتش اسرائیل به حساب آورند.
خلاصه کنم. بنظر من همان فرمول بندی که ر.صادق افروز در انتهای اطلاعیه ای مورد بحث ارائه نموده بود، در شرایط فعلی، کافی بود. اما، برای رسیدن به توافق فرمول بندی ذیل میتواند چاره ساز باشد :

جنبش ترقیخوانۀ مردم فلسطینی برای دست یابی به حاکمیت بر سرنوشت خویش، ناچار است با تاکید بر سنت های رزمنده ، سکولار و آزادیخواهانه و برابری طلبانه ، برای رهائی از چنگال ارتجاع داخلی، سرکوب دولت اسرائیل و حامیان آن، به مبارزه شان ادامه دهند. پیشروی جنبش رهائیبخش مردم فلسطین در گرو این مرزبندی هاست.

3 – به ضمیمه این نامه، اطلاعیه مذکور را با وارد نمودن اصلاحات فوق الذکر ارسال مینمایم. امید که چاره ساز باشد. یکی از ویژه گی های صدور بیانیه و اعلام همبستگی و جلب حمایت برای مردم لگدمال شدۀ فلسطین – بویژه در موقعیت کنونی – سرعت عمل است. تمنای من اینست که با سعۀ صدر، به اختلاف نظر ( و در این مورد اختلاف سلیقه ) های همدیگر برخورد نمائیم. همواره برای اعلام مواضع صریح – از جمله در مورد سازمان حماس نیز – وقت خواهیم داشت.
با درودهای رفیقانه : منصور نجفی

یک پاسخ to “در پاسخ به در درخواست ر. آرش کمانگر ! منصور نجفی”

  1. نوشته های درونی در ارتباط با حمله اسرائیل به غزه به ترتیب زمان « اسناد بحران و انشعاب در "راه کارگر" Says:

    […] *در پاسخ به در درخواست ر. آرش کمانگر : منصور نجفی […]

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: