ضمیمه 17 . از کمیسیون نظارت به روبن

از کمیسیون مرکزی نظارت و رسیدگی به شکایات

به: رفیق روبن

با درودهای رفیقانه!  نامه شکایت 16 ژوئیه شما را در قالب دو سئوال دریافت کردیم.  شما پس از طرح تفصیلی برداشت ها و داوریهای خودتان بعنوان مقدمه ، دو سئوال از ما کرده اید. ما به این دو سوال شما بر مبنای اطلاعات و داوری مستقل خودمان پاسخ میدهیم.

 

 در پاسخ به پرسش اول شما:  تخریب شخصیت ، هتاکی و افتراء نه فقط در سازمان ما بلکه در همه جا مذموم و مردود است. این شیوه بر خورد رفیق تقی روزبه  را – صرف نظر از اینکه در داعیه های حقوقی اش بر حق باشد یا نباشد- غیر قابل تحمل و محکوم می دانیم.

جوانب حقوقی قضیه و داعیه های اثبات نشده ای نظیر حدود نقشهای برای حذف وی از ادبیات سیاسی سازمان بایستی توسط مرجعی ذی صلاح مورد بررسی قرار گیرد.

 

در پاسخ به دومین پرسش شما:  ما معتقدیم که نه تنها اعتراض بلکه بر خورد با آن هم می بایست با قواعد تشکیلاتی و از کانالهای تشکیلاتی و قانونی مطرح و پی گیری می شد.

هر چند در اینکه کسی نوشته هایش را سایت و نشریه بدهد یا ندهد مختار است ولی توسل به تحریم و تهدید مسلماً رفتاری قابل پذیرش در تشکیلات ما نبوده است.

رفیق تقی در نامهَ اول خود – دوم ژوئن 2008 – اخطار کرده بود که اگر کمیسیون سایت حقوق برابر با سایر اعضاء را تا زمان معینی برایش تضمین نکنند ، موضوع را در سطح تشکیلات و اعضاء طرح خواهد کرد اما پیش از آنکه وی مبادرت باینکار بکند و بدون آنکه کمیسیون سایت پاسخ نامهً او را بدهد، – تشکیل نشدن جلسه کمسیون سایت به بهانه عدم حضور رفیق تقی توجیه قانونی نداشت – شما با انتشار نامه او و بدون اطلاع  خود وی و کمیسیون سایت از طریق خبر نامه اینکار را کردید.

موجی که بدین ترتیب و به بهانه دفاع از دموکراسی و علنیت به راه افتاد ، تنها فضای تشکیلات را متشنج کرد. در جامعه دمکراتیک ، علنیت – که قویاً مورد دفاع ما هم هست – در علنیت دادرسی مراجع قانونی و صلاحیت دار معنی میدهد و تاًمین می شود و نه با میدان ریختن افراد و هر کدام در ردای قاضی و داور، هر چند در هیچ قانونی اینکار ممنوع نشده باشد.

 

در ارتباط با اشاره شما به عدم انتشاراسامی اقلیت و اکثریت در دو جلسه کمیته مرکزی، آئین نامه کمیته مرکزی و همانطور که خود شما هم نقل کرده اید، ثبت اسامی در راًی گیریهای مهم را پیش بینی کرده اند و نه الزاماً انتشار آنرا.

در رابطه با خود داوری کمیته تبلیغ و ترویج از انتشار علنی نامه ای از رفیق تقی باین کمیته، روشن است که هیچ ارگانی مکلف به انتشار همه ی نامه های در یافتی اش نیست.

 

کمیسیون مرکزی نظارت و بررسی به شکایات

بیستم ژوئیه دوهزارو هشت

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: