ضمیمه 15 . قسمتی از مقاله ر. تقی روزبه

– قسمتی ا زمقاله ر. تقی روزبه تحت عنوان ” اعتراض من علیه اعمال تبعیض بوده است ونه نفی ضوابط تشکیلاتی!” که طی آن او معتقد است می شود که یک مرکز غیبی برای حذفش در سازمان وجود دارد را من در مقاله اش آبی کرده ام و برای سهولت مراجعه آن را قبل از مقاله نقل می کنم”

“ر.شالگونی بجای بررسی مشخص دلایل چهارگانه فوق وبجای حرکت ازنقد امرِمشخص و مستند به دلایل مشخص ومنطبق برقانون و مبتنی برمواضع واقعا تشکیلاتی ولاجرم بیرون کشیدن یک داوری مسولانه واستنتاجات برآمده از آن، برعکس قضاوت خود را برپیش فرضها و پس زمینه های فکری تقی گذاشته است که گویا سال ها پیش درفلان نشستی چنین و چنان گفته است(بهترنیست که به چنان جامعه وچنان سازمانی بیاندیشیم که درآن جرم آدمیان اندیشیدن و بیان نظرنباشد؟).وباین ترتیب است که متأسفانه وی با دورزدن واقعیت های موجود و عینی وقضاوت پیرامون آن با اتکاء به پیش فرض های خود، عملا حقیقت را قربانی پیشداوریهای خود کرده است وتلاش کرده که با وارونه کردن نقض قانون،قانون ِنقض را دربرابرآن قراردهد! وبرای بحران آفرینان در سایت خوراک تازه ای فراهم کند.والبته ارجاع مساله به چندسال پیش توسط ر. شالگونی،ودرنگی براین گفته ر.یوسف آبخون درنوشته اش که گویا تقی چندسالی است(ناپرهیزی کرده وجرئت نموده،وعجب جرأتی!) نظرات خود را تبلیغ کند،ونیزنظرر.روبن در تحریریه سایت که مدعی شده نوشته های تاکنونی تقی تبلیغ مواضع شخصی خود بوده وبیرون ازمواضع سازمان قراردارد وچایگاهشان دردیدگاه است،جملگی بخش هائی ازیک ُکرواحدی هستندکه بیانگروجودسناریوئی است که ر.روبن ، مأموریت یامسئولیت پیاده کردنش را درسایت(که هم مهمترین دریچه ارتباطی سازمان به بیرون است و موقعیت اجرائی کردن آن را دارد) بعهده گرفته است.وقتی زمان وتوجیه دلیل خروج تقی ازجرگه باصطلاح خودی ها صورت پذیرفت ودرسایت هم به اجراگذاشته شد ،البته دیگربرداشن گام دوم،یعنی پیش بردآن درنشریه هم کارچندان مشکلی نبود وچنین نیزشد.این عبارت ر. شالگونی دربخش دیگرمقاله اش دلیل مضاعفی درتأیید ادعای فوق است: آنجا که می نویسد ” ر.تقی می خواهد هر نوع مرزبندی سازمان با تبلیغ آن نظر( همان نظری که ر. تقی درکلن گفته است) در سایت ونشریه سازمان موقوف بشود. “
پس معلوم میشود که حداقل فعلا درسایت ونشریه،تصمیم به مرزبندی با نظرتقی گرفته اند ولابد این مساله هم به جریان اجرائی افتاده است که تقی می خواهد آن را موفوف کند! حالا ازاین که درکدام نوشته اش او حول این نظرممنوع شده ازسوی اتاق تهاتر، تبلیغ صورت داده واینکه کدام سازمان وچه کسی بادردست داشتن وکالت تامه، بخود اجازه چنین تصمیم گیری داده است بگذریم. این عبارت هم چنین بخوبی نشان می دهد که مناقشه وبحران سایت برآمده از تصمیمی است که طبق آن مواضع تقی بایدازاین پس درسایت بلوکه شوند.درهرحال برای من معلوم بودکه اراده ونیروئی غیبی وپنهان وبرفرازتشکیلات رسمی،شروع به طبقه بندی من کرده است (ای دل غافل! درجامعه طبقاتی هرگز نمی گذارند آرام بگیری. حتا بدون آنکه روحت خبرداشته باشد طبقه بندی ات می کنند. این قانون همه جاجاری این نظام است) والبته من به عنوان سوژه مستقیم این پروژه، وقتی که پروژه به مرحله عمل نزدیک میشود،دیگرنیازی به کشف وشهودبرای طبقه بندی شدن خودم نداشتم. برای درک آن دیگر به فراستی ویژه نیازنبود. چرا که باوضوح کامل-والبته در محمدرضا شالگونی بهت وناباوری- فرود این دست را می شد حس کرد ودید. آنان البته پیش بینی فریاد بلند مرانکرده بودند.فریادی که آنان را هم شوکه کرد و هم خشمگین.واکنون نیز متأسفانه تمامی تلاش آنها صرف پنهان کردن چهره خود درپشت سنگرتشکیلات،همان تشکیلات به صفت سوم شخص مجهول، هستند.باین دلیل می گویم متأسفانه که من هرگززحمات وتلاش ها و ارزش های مثبت این رفقا را-درطول سالیان دراز-نه فراموش کرده ام ونه انکارو معتقدم که با تکیه برهمان ارزش ها وتحریک مثبت آنها می توان به سمت هدف بزرگ رهسپارشد. وبخش مهمی ازبرانگیختگی ام نیزناشی ازمشاهده بیراهه رفتن این خلاقیت ها و ارزش هاست. آما چه باید کرد که جامعه طبقاتی وبورژوازی با بازتولید ارزش های خود درسازمان های مدعی سوسیالیسم بوده است که نهایتا آنها را تحت کنترل خود درآورده ودرخدمت منافع خویش قرارداده است. آری ما همواره درمعرض دستبرد اررش ها و فرهنگ این دشمن طبقاتی خود قرارداریم وچقدرآسیب پذیریم!. ( پایان نقل قول)!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: