ضمیمه 21 . مصوبات کنگره 13 در باره سایت

مصوبات کنگره سیزدهم در مورد بحران سایت

-« تخریب شخصیت ، هتاکی و افترا نه فقط در سازمان بلکه در همه جا مذ موم و مردود است ، این شیوه برخورد رفیق تقی روزبه را صرف نظر از اینکه در داعیه های حقوقی اش بر حق باشد یا نباشد ، غیر قابل تحمل و محکوم می دانیم. » تصویب فقط چهار مخالف

– « انتشار نامه ی رفیق تقی توسط رفیق روبن در سطح تشکیلات بدون اطلاع خود وی و کمیسیون سایت نادرست بوده است.»

– «ادعای رفیق تقی بر وجود اراده و نیروی غیبی در سازمان که با عمل بر فراز ارگانهای سازمانی ، تصمیم به خفه کردن او گرفته است ، ادعایی واهی است و بستن چنین اتهامات بی پایه و بدون مدرک به هر کس و کسانی که باشد ، نادرست و محکوم است . بعلاوه تمرکز اعتراض او بروی یکی از اعضای کمیسیون سایت نیز مورد انتقاد است .»

– « در پاسخ به ارجاع جوانب حقوقی این اختلاف از طرف کمیسیون مرکزی نظارت و رسیدگی به شکایات به کنگره ، کنگره سیزدهم بر آن است که :

« الف – کمیسیون سایت روال عمومی و مقررات تاکنونی تشکیلات را در مورد انتشار مقالات رفیق تقی بکار گرفته است. »

– « ب – بر خورد کمیسیون سایت با معضل پیش آمده که نشانه های آن از پیش نیز روشن بوده است ، کند ، ضعیف و غیر مسئولانه بوده تا جائیکه به وضعیتی بحران آمیز کشانده شده است .»

– « بر خلاف ادعای رفیق تقی روزبه ، کلیه مقالات او ، بی هیچ دخل و تصرفی در سایت و یا نشریه سازمان منتشر شده اند. از اطلاق واژه « سانسور » و یا سلب آزادی بیان از یک عنصر تناسبی با اختلاف نظرها ندارد. ».

– « از آنجا که ادعا شده است که آزادی بیان در سازمان ما مورد تهاجم قرار گرفته ، تاکید می کنیم که اساسنامه سازمان حق هر عضو را در بیان نظرات خویش بر مبنای رعایت اصل آزادی مباحثه به رسمیت شناخته و بر خلاف ادعای مطروحه ، همچنان این آزادی رعایت می شود و چگونگی انتشار نظرات بر عهده نهادهای مسئول است . »

– « فلج شدن کمیته مرکزی در ماه های اخیر در رابطه با بحران اخیرسایت و صدور صورت جلسات ناسخ و منسوخ کمیته مرکزی ( که کمیسیون نظارت نیز به آن اشاره کرده است ) مورد انتقاد است . »

2– بندهای زیر – هردو بند ج – از دو قطعنامه ارائه شده به کنگره سیزدهم در باره بحران سایت از تصویب کنگره نگذشت :

– « در چهار چوب اجرای مقررات ، کمیسیون سایت ونه تنها رفیق روبن ، در دو مورد مشخص دو مقاله رفیق تقی برخوردی تبعیض آمیز داشته است . بدینصورت که این مقالات به بخش دیدگاه منتقل شده اند در حالیکه مقالات مشابه از رفقای دیگر در ستون اصلی سایت درج گردیده اند.»

– « تصمیم اکثریت اعضای سایت و مسئول نشریه ، در انتقال مقاله رفیق تقی به ستون دیدگاه ، منطبق بر مصوبات تا کنونی کنگره و کمیته مرکزی سازمان بوده و بر زمینه شیوه کار تا کنونی کمیسیون سایت انجام گرفته است. البته عدم برگزاری جلسات منظم در ماه های اخیر نیز مورد انتقاد است.»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: