ضمیمه 10. نامه سرگشاده درون تشکیلاتی

از اعضای واحد فرانسه – بلژیک، به همه اعضای سازمان

رفقای عزیز!

ما یقین داریم که اعتراض و اختلافی که بر سر درج مقالات در سایت به وجود آمده است، با احساس مسئولیت و درایت تک تک ما می تواند به شکلی دموکراتیک پیگیری شود و به نتیجه ای در خدمت تقویت دموکراسی تشکیلاتی و مفید برای بر طرف کردن اشکالات منتهی گردد.
روال قانونی و دموکراتیک پیشبینی شده برای اعتراضات و شکایات، طرح آن ها در ارگان مربوطه، اگر حل نشد ارجاع به ارگان بالاتر، اگر حل نشد به کمیته مرکزی و اگر باز هم رضایت حاصل نشد، ارجاع به کمیسیون شکایات و در نهایت به کنگره است. متأسفانه از همان ابتدا، شیوه طرح اعتراض و برخی واکنش های زودرس و خود سرانه در قبال آن، پیگیری موضوع را از این روال درست و قانونی خارج کرد. دور زدن ارگان های مسئول یا در عمل انجام شدهْْ قرار دادن آن ها، نامه پراکنی ها و داوری های فردی و آنارشیک از طریق خبرنامه، و پاره ای تلاش های منفی در ارتباطات محفلی، موضوع را از مسیر درست منحرف ساخته است. ما نگران آنیم که با ادامه این منش و روش، شاهد یک آشوب تشکیلاتی باشیم که جائی برای تمهیدات قانونی و دموکراتیک تشکیلاتی باقی نگذارد و نهایتاً هم اصل قضیه که ضرورت روشن شدن تکلیف اصول دموکراسی تشکیلاتی و ضوابط حاکم بر انتشارات سازمان است، در محاق جدال های فرعی قرار گیرد.
برای پیشگیری از بروز چنین وضعی و بمنظور حل دموکراتیک مسئله از طرق قانونی و تشکیلاتی، و بمنظور روشن کردن تکلیف اصول دموکراسی تشکیلاتی و ضوابط حاکم بر انتشارات سازمان، ما امضا کنندگان این نامه خواستار آنیم که :
١ – همه طرفین اختلاف، بی درنگ و بی قید و شرط، هرگونه و هر شکلی از برخوردهای غیر رفیقانه و تشنج زا را متوقف کرده، با خونسردی، احساس مسئولیت نسبت به عوافب چنین روش هائی و با احترام به مجموعه اعضای سازمان و خرد جمعی، امکان دهند که مسئله از طرق دموکراتیک و تشکیلاتی، با درایت و به دور از عصبیت، پیگیری و حل و فصل شود.
٢ – پیگیری جنبه های عمومی ی سیاسی و حقوقی این اختلافات، از داوری روی شکایت انجام شده و جنبه های اجرائی و اخلاقی آن منفک شود. بدین منظور با قرار گرفتن در اولویت کامل، بلا فاصله و بدون فوت وقت:
اولاً – مباحثات نظری حول اعتبار مصوبات موجود در باره پایه ای ترین اصول تشکیلاتی ( مثل چند و چون حقوق اعضا و رابطه اقلیت و اکثریت …) و مصوبات موجود در رابطه با ضوابط حاکم بر انتشارات سازمان، در بولتن مباحثات آغاز شود و رفقا بدون مخلوط کردن این موضوع مجرد سیاسی – حقوقی با داوری روی شکایت مشخص از سایت، نظرات خود را بنویسند.
ثانیاً – یک کمیسیون کارشناسی تشکیل شود تا قطعنامه ای ( یا قطعنامه هائی) برای ارائه به کنگره سیزدهم در باره حقوق پایه ای اعضا، اصول پایه ای دموکراسی تشکیلاتی و ضوابط حاکم بر انتشارات سازمان تهیه کند و تکلیف اعتبار مصوبات موجود در این زمینه، در این کنگره روشن شود.
٣ – کنگره سیزدهم کمیسیونی را برای بررسی همه جوانب پرونده دعوای مشخص مرتبط با سایت انتخاب کند و این کمیسیون نتایج بررسی خود را در اختیار کنگره قرار بدهد.
ما امضا کنندگان زیر، این نامه را نه به مثابه واحد تشکیلاتی بلکه همگی به صفت فردی بعنوان اعضای سازمان امضا می کنیم و از رفقای عضو سازمان که در نگرانی های ما شریک و با پیشنهادات ما موافق اند درخواست می کنیم که امضای خود را از طریق دبیرخانه بر این نامه بیافزایند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: